7 Mart 2018

Saç Ekimi Fiyatları 2018

Saç ekimi, maliyetli estetik operasyonların başında gelmektedir. 2018 saç ekimi fiyatları ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, saç ektirmenin farklı maliyetlerinin olabileceğini göreceksiniz; zira her saç ekim merkezinin veya saç ekim uzmanının sizin için belirleyeceği fiyat farklı olacaktır.

Ülkemizde hemen hemen her keseye uygun saç ektirme fiyatları görülmektedir. Fiyat farklılıklarının sebeplerini de birazdan ayrıntıları ile açıklayacağız. Dilerseniz bu fiyat farklılıklarına değinmeye başlayalım.


Saç Ekim Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Saç ekimi ne kadar, kaça mal olur sorusuna kesin bir yanıt vermek zordur; zira az önce belirttiğimiz gibi fiyat belirlemede çeşitli kıstaslar dikkate alınmaktadır. Şimdi bu kıstaslara bakalım:

1) 2018 saç ekimi fiyatları saç ekim merkezine göre değişebilir.

Forumlardan veya saç ekim merkezlerinin kendi web sitelerinden araştıracak olursanız, her bir saç ekiminin sizlere sunduğu ekim fiyatlarının farklı olduğunu görebilirsiniz. Peki, bunun sebebi nedir? Siz de kabul edersiniz ki ünü tüm ülkeye yayılmış, çok başarılı saç ekim ameliyatları ile tanınmış bir doktor veya saç ekim merkezinin sizlere sunacağı fiyatlar yüksek olacaktır. Bununla birlikte, henüz yeni açılmış, ekim konusunda pek de tecrübe sahibi olmayan veya sürümden kazanmak isteyen saç ekimi uzmanları veya merkezleri de biraz daha makul fiyatlar biçecektir.

2) Saç ekimi fiyatları 2018, ekilecek greft sayısına gör değişiklik gösterebilir.

Düşünün ki iki farklı hasta var. Birinci hastanın saçları sadece yanlardan biraz açılmış. İkinci hastanın ise ön bölgesi tamamen kel. İşte, bu durumda saç ektirme fiyatları değişkenlik gösterecek, saçsız bölgesi daha geniş olan hasta daha fazla para ödeyecek. Zaten birçok saç ekimi, saç ekim fiyatlarını greft sayısına göre belirlemektedir. Atıyorum, greft başına 1 dolar veya 1 lira istemektedirler. Dolayısı ile greft sayısı arttıkça, saç ekimi maliyeti de artmaktadır.

saç ektirme fiyatları 2018
Saç Ekimi Maliyeti 2018


2018 SAÇ EKİMİ FİYATLARI NE KADAR?

Türkiye'de son birkaç yılda saç ekim fiyatlarının pek yükselmediğini söyleyebiliriz; zira iki sene öncesinin fiyatları ile saç ekimi yapan saç ekim merkezleri hala mevcut.

Türkiye'de 2018 saç ekimi fiyatları ortalama 3000 lira ile 12000 lira arasında değişmektedir. İsim yapmış bazı doktorlar veya saç ekim merkezleri, daha çok yabancı kaynaklı çalıştığı için fiyatları da daha yüksek olabiliyor. Türkiye, saç ekimi konusunda ün yapmış ve gerçekten de başarılı operasyonlar gerçekleştirmekte olan bir ülkedir. Bu nedenledir ki Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan gibi birçok devletten hastalar gelerek Türk doktorlarına saç ektirmektedir. Aşağıdaki saç ekimi fiyatları 2017 için de neredeyse aynı şekilde geçerliydi.

Bazı Saç Ekim Merkezlerinin Ortalama Saç Ekim Fiyatları 2018

Not: Aşağıda verilen ekim fiyatları her zaman için geçerli olan fiyatlar değildir. Lütfen güncel fiyatları ilgili saç ekim merkezinizi arayarak teyit ettiriniz.

-Koray Erdoğan Saç Ekimi Fiyatı 2018
Greft başına 2,5 Euro (3000 greft 12000 bin Türk Lirası civarı)

-İstanbul Estetica Saç Ekim Merkezi Fiyatları
3000 greft 3000-3500 TL civarı

-Hakan Doğanay Saç Ekimi Fiyatları
1 greft 1 Euro civarı

-Esteworld Saç Ektirme Fiyatları
3000-4000 greft 4-5 bin lira civarı

-İstanbul Çevre Hastanesi
3000-4000 greft 4500 lira civarı

-Boğaziçi Saç Ekim Merkezi
-3000-4000 greft 3500-4000 bin lira civarı

SAÇ EKİM MERKEZLERİ 2018 SAÇ EKİM FİYATLARINI NEDEN BELİRTMEMİŞ?

Saç ekim fiyyatları araştırdığınızda, Google'da karşınıza onlarsa saç ekim merkezinin resmi web sitesi çıkar; ancak neredeyse hiçbirinde net bir fiyat göremezsiniz. Bunun nedeni, saç ektirme fiyatlarının ekim merkezi web sitelerinde paylaşılmasının yasak olmasıdır. Peki, saç ekimi kaça mal olur, saç ekimi ne kadar sorularınıza nasıl yanıt bulacaksınız? Karar verdiğiniz saç ekimi kliniğine veya doktora saçlarınızın fotoğrafını göndereceksiniz, onlar da size ortalama bir fiyat belirleyecekler. Saç ekimi fiyatı 2018 bu şekilde belirlenebilir. Yahut, daha önce saç ektirmiş hastalarla iletişime geçerek de düşündüğünüz saç ekim merkezinin saç ekim fiyatını öğrenebilirsiniz.

1 yorum:

  1. Arkadaşlar size tavsiyem, böyle önemli bir konuda çok dikkatli olmanızdır. İsmi internet forumlarında hiç geçmeyen, orada saç ektiren tanıdığınız olmayan merdiven altı saç ekim merkezlerinden uzak durun. Piyasada çok ucuza saç ekimi yaptığını ifade eden birçok yer var. Ancak ne yazık ki çoğunun sonu hüsran. Ucuz saç ekim fiyatlarına aldanıp da pişmanlık yaşamayın. Fiyata da dikkat edin ama önceliğiniz güvenilirlik olsun. 2018 saç ekim fiyatlarında da pek bir yükselme olmayacaktır. Zaten yıllardır ekim ücretleri pek değişmedi. Hepinize sağlıklı saçlar dilerim.

    YanıtlayınSil