4 Mart 2018

Saç Ekimi - Saç Ektirme

Saç sağlığı, belki de insanoğlunun yaratılışından itibaren en çok önem verilen estetik unsurlardan bir tanesi olmuştur. Günümüzden binlerce yıl öncesinde yaşayan insanlar bile saçlarını korumak, onları daha canlı, gür ve sağlıklı tutmak için çeşitli çarelere başvurmuşlar, bunun için yeni yeni yöntemlere başvurmuşlar veya çeşitli ilaçlar kullanmışlardır.

Günümüzde ise teknoloji ve tıp, aynı doğrultuda fazlası ile gelişti. Artık kaybedilen saçları geri kazanmak, yeni bir görünüme kavuşmak gayet basit. Bunun için uygulanan en temel yöntem ise saç ekimi. Henüz bundan 15-20 sene önce uygulanmaya başlanan FUT saç ekim tekniği, muhteşem sonuçlar vermese de birçok saçsız için iyi bir alternatif sayılıyordu. Oysa saç ekiminde son teknoloji olarak görülen FUE saç ekimi tekniği ile artık çok daha doğal, çok daha iyi neticeler elde edilebiliyor.

2018 Güncel Hali ile Saç Ekimi Hakkında Her Şey

Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi, ensede veya ihtiyaç doğrultusunda göğüs kısmından alınan saç köklerinin saçsız bölgelere tek tek ekilme yöntemidir. Günümüzde neredeyse tüm saç ekim merkezleri FUE saç ekim tekniğini veya buna çok benzer diğer teknikleri uygulamaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Herhangi bir sebeple saçlarını kaybetmiş her hastaya saç ekimi yapılabilmektedir. Ancak yaş itibarıyla küçük olanlar veya herhangi kalıcı bir hastalığa sahip olanlar, doktor onayı ve kontrolü neticesinde saç ekimi yaptırabilmektedir.

Saç Ne Kadarlık Bir Süreyi Kapsar?

Saç ekiminin gerçekleşmesinden itibaren, genellikle 6. ayda saçlar çıkmış olur, ancak saçların gelişimini tamamlaması yaklaşık olarak 12 ayı bulmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Ülkemizde saç ekim fiyatları 2500 lira ile 12000 lira arasında değişmektedir. Her ekim merkezi veya doktorun belirlediği fiyatlar farklı olmaktadır.

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ SİZE LAZIM OLACAK HER ŞEY AŞAĞIDA!

1) Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
2) Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?
3) Saç Ektiren Ünlüler 2017
4) Kredi Kartı ile Saç Ekimi Yapılır mı?
5) DHİ Saç Ekimi Nedir?

SAÇ EKİMİ FOTOĞRAFLAR

1. görselde gerçekten çok başarılı bir operasyon gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Gerk alın çizgisinin doğallığı gerekse de sık ekim hemen göze çarpıyor.
saç ektirme
Saç Ekimi 1
 2. görselde tepelerin açılmadığı ama alnın genişlediği bir vaka var. Burada da son derece doğal ve sık bir ekim elde edilmiş.
saç ektirme
Saç Ekimi 2
 3. görselimizde saç ektiren hastanın önceki ile sonraki halinin arasında dağlar kadar fark var. Yüzündeki gülümseme bile bize çok şey anlatıyor.
saç ektirme 1
Saç Ekimi 3
 4. resimdeki hastaya saç ekimi daha çok orta bölgeye yapılmış. Yan bölgelerde ise sıklaştırma işlemi yapılmış.
saç ektirme 2
Saç Ekimi 4
 5. fotoğraftaki hastada sadece yanlardan dökülme mevcut. Ortalama 2000 greft ile yan açıklar kapatılmış.
saç ektirme 3
Saç Ekimi 5
6. resimde de yine saç açığı fazla olmayan bir hasta saç ekimi yaptırmış ve inanılmaz derecede doğal saçlar elde edilmiş.
saç ektirme 4
Saç Ekimi 6
 7. resimde de başarılı bir sonuç görüyoruz; ancak yaştan olsa gerek, alın çizgisi gerilerde. Zaten saç ekim uzmanları, yaşı fazla olan insanlarda saç çizgisinin önlerde olmasından yana değil.
saç ektirme 5
Saç Ekimi 7
 8. foto bize her şeyi anlatıyor değil mi? İlk resimde sanki kendisinden nefret eden bir adam var. Saç ekimi sonrası yüzündeki tebessüm ve kendine güven ifadesi saç ekimin neticesi...
saç ektirme 6
Saç Ekimi 8
 9. fotoda aslında alın çizgisi biraz daha öne alınabilirmiş; zira belli ki hastanın ense bölgesindeki saçları gür.
saç ektirme 7
Saç Ekimi 9
 10. resimde doğrusu pek de doğal bir sonuç olduğunu söyleyemeyiz. Alın çizgisinin düz bir hatta çizilmiş olması, doğallığı bozmuş. Ekim olduğu belli oluyor.
saç ektirme 8
Saç Ekimi 10
 11. görselde de doğallık pek yok. İyi bakınca saç ektirildiği belli oluyor.
saç ektirme 9
Saç Ekimi 11
 12. fotodaki hastada hem saç önlerinde hem de tepe bölgesinde kellik olduğu için daha seyrek bir ekim yapılmış. Yine de güzel bir operasyon olduğunu söylemek mümkün.
saç ektirme 10
Saç Ekimi 12
 13. resimdeki hastanın dökülmeyen saçları çok sık ve gür olsa ki ekim bu kadar sık ve güzel olmuş. Aksi halde o kel bölgeyi doldurmak kolay değil.
saç ektirme 11
Saç Ekimi 13
 14. fotoda daha çok sıklaştırma operasyonu yapılmış. Bilindiği gibi saç ekimi ile seyrek saçlar sıklaştırılabiliyor.
saç ektirme 12
Saç Ekimi 14
 15. sıradaki hastanın ön bölgesinde neredeyse hiç saç kalmamış. Saç ekiminin doğal olduğunu söylemek de zor. Ekim yönünde hata yapıldığı bariz belli oluyor.
saç ektirme 13
Saç Ekimi 15
 16. fotoda da sık ve doğal bir ekim mevcut. Alın çizgisi de tam da kararında belirlenmiş.
saç ektirme 14
Saç Ekimi 16
 17. görselde de çok başarılı bir ameliyat yapılmış. Saçların sıklığı fazlası ile yeterli.
saç ekimi iyi
Saç Ekimi 17
 18. fotoğrafta da sıklaştırma operasyonu yapılmış; nitekim başarılı bir sonuç elde edilmiş.
saç ekimi sık
Saç Ekimi 18

SİZLERDEN SIKÇA GELEN SORULAR

1) Saç ekiminde ağrı olur mu?
CEVAP: Lokal anestezi yapılırken bir miktar acı hissedersiniz.

2) Askere gitmeden hemen önce saç ekimi yaptırmalı mıyım?
CEVAP: Kesinlikle hayır; zira asker kepi saçlara zarar verecektir.

3) Saç ektirdiğim belli olur mu?
CEVAP: İyi bir operasyon geçirirseniz belli olmaz.

4) Ekilen saçlar tekrar dökülür mü?
CEVAP: Hayır, dökülmez.

5) Saç ekiminden sonra saçlar ne zaman çıkar?
CEVAP: 2. aydan sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar, 6. ayda neredeyse tamamlanır.

6) Saç ekiminden sonra spor yapabilir miyim?
CEVAP: 30 günlük süreçten sonra yapabilirsiniz. Kafaya darbe almayacağınız sporlar...

7) Saç ekim fiyatları ne kadar?
CEVAP: 2500-12000 arasında değişiyor.

8) Ekilen saçlar beyazlar mı?
CEVAP: Beyazlar.

9) Seyrek saçlara ekim yapılır mı?
CEVAP: Yapılır.

10) Saç ektirmek günah mı?
CEVAP: Bize ve Nihat Hatipoğlu'na göre günah değildir. Vicdanınız rahatsa sorun yoktur; zira kellik de bir sağlık sorunudur ve istendiği takdirde tedavi edilmelidir.


Saçlarını bölgesel olarak kaybeden, açık bir deyişle kellik problemi yaşayan her erkeğin veya kadının aklından geçirdiği durumdur saç ekimi.
Saç ekimi kişinin kendi ensesinden (iki kulak arasındaki saçlar) alınan saç köklerinin, saç dökülmesinin yaşandığı bölgeye ekilmesi işlemidir. Dolayısı ile bu işlemde gerçekleştirilen olay, kişinin kendi saçlarının yer değiştirmesi olayıdır. Zaten bu yüzden de saç ekimi ifadesi yerine çoğu defa ''saç nakli'' ifadesi kullanılmaktadır.

   Saç ekimi, kellik problemine karşı, günümüzün neredeyse tek kalıcı çözümüdür. Saç ekimi dışındaki neredeyse tüm tedavi yöntemleri ya işe yaramamakta ya da geçici olmaktadır. Birçok şampuan ve losyon veya ilaç, saçların gerçekten de çıkmasını sağlamaktadır. Ancak ne yazık ki bu tedaviler bırakıldıktan kısa bir süre sonra, saçlar tekrar hızla dökülmeye başlamaktadır. Aynı zamanda bu tür ürünlerin çeşitli yan etkileri, insan bünyesinde faaliyet göstermektedir. Örneğin kimi şampuanlar, saç çıkarmakla beraber, kişinin cinsel gücünü öldürmekte veya vücutta istenmeyen tüy oluşumuna sebep vermektedir.

   Saç ekimi işlemini ilk defa duyanlar veya ilgilenenler ile saç ekimi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler için güzel ve etkili bir yazı hazırlamaya çalıştık. Saç ekimi ile ilgili aklınıza takılabilecek her türlü sorunun cevabını açıklayıcı bir şekilde derledik. Aşağıda verdiğimiz başlıklara tıklayarak istediğiniz sorunun cevabını öğrenebilir, saç ekim ameliyatı öncesinde sahip olmanız gereken tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme