27 Ağustos 2017

Maceracı Murat Yeni Protez Saç - Saç Ektirdi

Maceracı programının ünlü sunucusu Murat Yeni'yi belki hepiniz tanırsınız. Kendisi gür saçlara sahiptir. Daha doğrusu güzel bir protez saça sahiptir. Bu yazıyı hazırlamamızın amacı, kelliğine ilk adımlarını attıktan sonra, saç ekimi konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlerin, bazı ünlülerin saçları hakkında yanlış bilgi sahibi olduğunu ortaya çıkarmak ve düzeltmektir.

Öncelikle şunu söyleyelim. Maceracı Murat Yeni'nin saçları kendi saçları değildir. Ancak saç ekimi de değildir. Bazıları tarafından peruk olarak da ifade edilen protez saçtır. Protez saç ise, daha önceden hazırlanmış bir saç kalıbının, kafaya monte edilmesidir. Bu kalıp zaman zaman değiştirilir ve belli aralıklarla da bakımı yapılır.

murat yeni saçsız hali
Murat .Yeni Eski Hali

maceracı protez saç
Maceracı eski hali

Ben de saç ektirmeden önce doğal saçlara sahip olmadığını düşündüğüm ünlülerin saçlarına ne yaptıklarını merak eder, araştırırdım. Zaten beni saç ekimine sevk eden ilk şey de Reha Yeprem'in saçlarıydı. Sanırdım ki saç ekimi sonucunda saçlar o kadar gür oluyor.

Daha sonra protez olduğunu anlayınca, o işten vazgeçip, saç ekimine yöneldim. Tabi saç ekiminde saçlar o kadar güzel ve gür olmuyor. İşte size Maceracı Murat Yeni'nin eski ve yeni hali. Yani kel hali ve protez saçlı halini sizlere fotoğrafları ile gösterdik. Gördüğünüz gibi protez saç bu kadar güzel oluyor; ancak maalesef çok meşakkatli bir iş. Bu yüzden en iyisi ve doğalı sanırım saç ekimi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder