25 Ağustos 2017

Mustafa Ceceli Saç Ektirdi mi?

Sanırım Türkiye'de Mustafa Ceceli'yi tanımayan yoktur. Gerek güzel şarkıları ile gerekse de özel hayatı ile gündeme sık sık düşmektedir. Ancak bugünkü yazımız ne Mustafa Ceceli'nin şarkıları veya müziği ile ilgili ne de özel ilişkileri ile... Bugün, hayranlarının da çok merak ettiği saçlarına değineceğiz.

Birçok ünlü gibi, Mustafa Ceceli'nin de saç ektiren ünlüler listesine alındığını biliyorsunuz. Peki, Mustafa Ceceli saç ektirdi mi? Hayır, ünlü şarkıcı saç ektirmedi; ancak saçları da kendi saçları değil? Nasıl oluyor bu? Kendisi protez saç kullanıyor. Dilerseniz saç ekimi ile protez saç arasındaki farklara değinelim biraz.
mustafa ceceli saç ekimi
Mustafa Ceceli Saç Ekimi Öncesi Sonrası

saç ektiren ünlüler
Mustafa Ceceli Eski Hali

mustafa ceceli protez saç
Mustafa Ceceli Protez Saç Öncesi

mustafa ceceli saç ektirdi mi
Mustafa Ceceli Saç Ekimi Önceki Sonraki Hali


Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde, kişinin ensesindeki yani arka saçlarındaki alandan saç kökleri alınır ve kel bölgeye ekilir. Anlayacağınız, bu işlemde kişinin kendi saçları kullanılır ve bu işlemde sık saçlar elde etmek çok zordur. Mustafa Ceceli saç ekimi yapmadı, o protez saç yaptırdı.

Protez Saç Nedir?

Protez saç, daha önceden hazırlanmış bir saç kalıbının (peruk) saçsız bölgeye yapıştırılması ile elde edilen saçtır. Yani burada kullanılan saçlar, hastanın kendi saçları değildir. Bu peruk belli bir zaman sonra yenilenmek zorundadır. İşte Mustafa Ceceli protez saç kullandığı için zaman zaman kullandığı peruğu yenilemek zorunda kalıyor. Mustafa Ceceli'nin kel halini, öncesi ve sonrası fotoğraflarından az çok anlayabilirsiniz.

Mustafa Ceceli Kimdir?

Kendisi 1980 yılında Ankara'da doğmuştur. Müziğe ilgisi henüz küçük yaşlarda başlayan sanatçı iki yıl boyunca özel piyano dersleri almıştır. Müziğe üniversite yıllarında başlayan şarkıcı Sezen Aksu ile uzun süre çalışmış ve sonraları kendi albümünü çıkararak tüm ülkede tanınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder